Ayak kokusu derdi bitiyor

Ayak kokusu derdi bitiyor

Ayak kokusu insanları çekilmez kılan bir proplemdir.Hem sahibine hemde çevresine adeta bir işkence yapar.Kötü kokuların bir çok sebebi bulunmaktadır. Ayaklardaki aşırı terleme, kötü ayakkabı kullanma, sentetik çorap kullanma, genetik faktörler kötü kokuların başlıca sebepleridir.Aslında kötü kokuların kaynağı yukarıda ifade edilenler değildir. Kötü kokuların kaynağı bakterilerdir. Bakteriler ayaklarda oluşan ter atıklarını, ayak ciltlerindeki atıkları aldehitlere, karboksilik asitlere, ketonlara dönüştürürler. Ayakdaki kötü kokuların kaynağıda işte bu kimyasallardır.

Ayak kokusu derdi bitiyor.Evet ayak kokusu maduru-mağduru- olanlar olanlar için çok etkili bir çözüm geliştirilmiştir. Bakterileri (ve diğer mikroorganizmaları) ortadan kaldırarak ayak kokusu tedavisi artık mümkün. Peki bu ayak kokusu tedavisi nasıl olacak. Antimikrobiyal, antibakteriyel kremler,spreyler ve yeni geliştirilen antimikrobiyal çoraplar ayak kokusu tedavisi için çok etkili yöntemlerdir.Çok genel kullanılan ayak kokusu tedavisi yöntemleri antimikrobiyal kremler ve spreylerdir.Şu son zamanlarda teknik tekstilin geliştirilmesiyle ayak kokusu maduru -mağduru- olanların imdadına antimikrobiyal, antibakteriyel çoraplar yetişmiştir.Ayak kokusu kremi olarak kullanılan kremler ayak cildine uygulanır.Ayak kokusu kremi bakterileri ortadan kaldırırken ayak cildine bakım yapar ve ayaklarınız rahat eder.Ayak kokusu kremi çok çeşitli antimikrobiyal ajanlardan üretilebilmektedir.

Ayak kokusu derdini bitiren en son ürün antimikrobiyal çoraplardır. Ayak kokusu madurları -mağduru- için çok kolay olan bir çözümdür.Çorap iplikleri üzerinde bulunan antimikrobiyal kimyasallar bakterilerin çoğalmalarını ya da yaşamalarını engellerler. Böylece mikroorganizmalar gerekli dönüşümü sağlayamadığı için kötü kokular oluşmaz.Ayak kokusu bu şekilde engellenir.

Ayak kokusunu ortadan kaldıran çorap, sprey ve kremden oluşan bir ürün bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir