Ayak Kokusu Nedenleri

Ayak kokusu
Ayak kokusuna çözüm

Ayak Kokusu Nedenleri

Ayak kokusunun nedenleri ya da sebepleri neler olabilir ? Bu sorunun cevabını herkes bilir. Ancak cevabın bir çok aşaması ve nedeni bulunmaktadır. Genetik faktör en önemli etkenlerdendir. Ayak kokusunun nedenin diğer en önemli nedenleri ayak temizliği, ayakkabı ham madde çeşidi ve temizliği , ayakkabının havalandırılması, çorap ham maddesi ve temizliği sadece bunlardan bir kaçıdır. Yeme alışkanlığının bile ayak kokusuna neden olduğu görülmüştür.

Ayak kokusunun nedenlerini bilmek bu kötü kokunun engellenmesini sağlamanın ilk koşuludur.

Ayak kokusunun sebepleri için ifa edilmesi gereken önemli bir durum bulunmakta. Ayak kokusunun nedenleri aslında bu kokunun kaynağını üreten etmenler. Yani ayak kokusu bunlardan dolayı oluşmaz bu etmenler sadece sebepdir. Peki asıl sorumlu kimdir. FLORA. Peki nedir flora ? Vucütta bulunan mikroorganizma çeşitliliği. Ayak kokusuna neden olan ayak cildindeki bakteri (ve diğer mantar vb.mikroorganizmalar) türleri ve sayılarıdır. Genetik faktör denilen etken buradaki çeşitliliğin doğuştan gelmesini ifade eder.

Ayak kokusuna neden olan diğer etkiler bu floranın değişmesini sağlayarlar. Böylece kötü kokuya neden olan bakteriler kolayca ürer. Yapılan çalışmalarda belirli düzeydeki ayak kokusu oranları ile ayak derisi üzerindeki mikroflora karşılaştırılmıştır. aerobic coryneform ve staphylococci ların yüksek popülasyon sıklığı ile ayak kokusu için uygun ortam sağlamaktadırlar.

“Ayak Kokusu Nedenleri” üzerine bir yorum

  1. gizem diyor ki:Merhaba ben 15 yaşındayım ve adet dfczensizliğim var bazen 2 bazen 4 ayda bir oluyorum. Genelde 4-5 gfcn sfcrfcyor. Ama 4 aydır omouylrdum ve şimdi 10 gfcndfcr hastayım bunun nedeni ne olabilir. c7ok fazla kanama yok. Ağrımda hie7 olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir