Ayak Kokusu Tedavisi

Ayak Kokusu Tedavisi, Ayak kokusu daha önceki bilgilerdende verildiği gibi ayak cildi üzerindeki bakterilerden kaynaklanmaktadır. Ayak kokusu tedavisi için bu bakterilerin ortamdan bertaraf edilmesi ya da çoğlmalarının azaltılması yapılması gereken ilk yöntemdir.Peki bu yöntem ya da yöntemler nelerdir.

Ayak kokusunun ilacı olacak yöntemler nelerdir. Ya da ilaç olacak ürünler neler olabilir. İşin içerisinde bakteri olduğunda ilk akla gelecek temizliktir.Evet ayakların temiz tutulması yapılması gereken en önemli ve ilk yapılması gerekendir. Ayak kokusu tedavisinde ayakların kuru tutulması yapılması gerekenlerdendir.Bunun için pamuk,yün,modal gibi doğal ipliklerden yapılmış çorapların giyilmesi önerilmektedir. Ayak kokusu tedavisi amacıyla birçok ürün piyasada bulunmaktadır.Antibakteriyel spreyler,pudralar,tozlar,kremler bu ürünlerden bir kaçıdır.Ayak kokusu tedavisinde kullanılan yepyeni bir konu ise antibakteriyel çoraplardır.Antibakteriyel çoraplar ayak kokusu giderici olarak en kolay yöntemlerden birisidir.Çünkü giydiğiniz çoraplar hem kullandığınız bir eşya hem de bir ayak kokusu gidericidir. Ayakların asetik asitle (sirke ) yıkanması, içerisinde etil alkol ve alimünyum klorit bulunan dezenfektan malzemeler, çok zor geçen ayak kokuları için doktorların antibiyotik ilaç vermesi, bazı bronzlaşma kremlerinde bulunan etken maddeler aşırı ayak terlemelerini angelleyebilir, ayaklara belli oranlarda kontrollü elektrik verilmesi ve cerrahi müdahaleler gibi bir çok tedav i yöntemleri bulunmaktadır.

Ayak kokusunu gidermek için en çok kullanılan diğer bir yöntem ayak bakım kremleridir.Yani ayak kokusu kremleridir.Bu kremlerde en çok dikkat edilmesi gereken güçlü antibakteriyel etken maddenin krem içerisinde bulunmasıdır.Son günlerde kullanılan etken madde gümüş bileşikleridir.Ayak kokusu kremi olarak kullanılacak bu kremlerde diğer önerilen bitki özlerinin bulunmasıdır.Doğanın insanlara vazifelendirildiği bitkilerdeki faydalı maddelerce malumdur.Ayak için en çok kullanılan aynısefa,ceviz yağı,jojoba yağı gibi bitki yağ ve özütleridir.

Doliche tekstilin ürettiği ayak kokusuna son veren paketde antimikrobiyal gümüş çorap,kötü kokuları gideren ayakkabı sprey,bitkisel ayak kremi bu ürünü incelemek ve sipariş vermek için aşagıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir