Ayak Tırnak Mantarı

Ayak Tırnak Mantarı

Ayak Tırnak mantarı ; Ayak mantarlarında görülen en önemli mantar rahatsızlıklarından birisidir.Tırnak mantarı hastağında lokal tedavi yöntemlerinde en büyük zorluk kalınlaşmış tırnaklardır. Evet burada mantar yayılmasında tırnak altında kalan alanında tedavi edilmesi gerekirken tırnaklar lokal uygulamalardan biri olan kremin işe yaramasını engeller.Tırnak mantar ilacı olarak bir çok krem,sprey,merhem vb.maddeler kullanılabilir.

Ayak  Tırnak mantarı nda güçlü bir krem kullanılması gerekebilir. Burada kremin iyi bir antifungal etkiye sahip olması istenilir.
Bu tür proplemlerinde her zaman tavsiyemiz bir cildiye uzmanına giderek muayene olmanızdır. Ayak Tırnak mantarı tedavisi nde en çok kullanılan yöntem lokal uygulamalardır. Yani tırnak mantar ilacı olarak krem leri ,spreyler,pomatlar,pudralar gibi . Antifungal özellik gösteren ürünlerdir. Bu tırnak mantarı tedavisi nde bazı durumlarda oral (ağız yoluyla alınan haplar,ilaçlar vb.) kullanılır.

Genel mantar tedavilerinde genellikle antifungal kremler ,spreyler kullanılırken tırnak mantarı tedavisi nde tırnak altındaki mantarlara sadece kremle ,spreyle ulaşmak bazıdurumlarda mümkün olmaz .Bundan dolayı bu tür hallerde tırnağı incelterek krem ya da sprey uygulanması sağlanır.Tırnak mantar ilacı olarak bir çok bitkisel yağlar,ekstraktlar kullanılabilinir.Ceviz yağı,aynısefa bitkisinin özütü gibi. Doğal yollardan tedavi yöntemlerinde oldukça sık kullanılır.

Bu konuda yeni geliştirilen bitkisel mantar kremi hakkında genel bilgiyi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir