Ayak Kokusu ve Gümüş Çorap

Ayak, çorap ve ayakkabı üçlüsü Ayak Kokusunun meydana geldiği etkili bir ortamdır.bu üçlüden birileri yada her üçü performansını artırırsa ayak  kokusununda verimi artar.ayak çok terlerse ayak kokusu daha çok artar.çorap doğal değilse sentetik malzemelerden yapılmışsa ayak kokusu artar.ayakkabı malzemesinin kalitesi ve türüde ayak kokusunun artmasını sağlar.heminde nasıl .herkes bunu bilir.bu blogda  ayak kokusunu önleyecek bir çok yöntemden bahsettik .size bu yöntemlerden birinden detaylı olarak bahsetmek isterim. tekstil.ayak kokusu için spesifik alan olan gümüş çoraplar.

  1. Ayak kokusunun başlamasının sebebi aslında ne ayak teri,ne çorabın malzeme cinsi nede ayakkabının menşei.baş aktör daha doğrusu aktörler mikroplar. Tabii burada Domestos‘la yapılacak bir temizlik zor. Evet mikropları ortadan kaldırmak daha doğrusu yaşamalarını azaltmak ayak kokusunun korkulu rüyası bizimde güzel bir hülyamız.

Gümüş çorap nasıl olurda ayak kokusunu önler. Adı üzerinde gümüş çoraplar ayak cildi üzerindeki mikrop florasında zamanla artan mikropların çoğalmalarını engeller. Zamanla azalan mikroplar kokunun kaynağı olan ter içerisindeki dönüşümleri sağlayamaz dolayısıyla ayak kokusu oluşmaz. Ya da en azından rahatsız edecek düzeyde olmaz.

Aslında bir konu daha var Ayakkabı Kokusu onuda daha ileride bahsederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir