Yün Çorap ve Gümüş

Erkek Gümüş Yün Çorap

Koku ve Mantar yapmayan Gümüş Erkek Yün Çorap-Bir çok yün çorap markaları içerisinden en seçkin marka doliche yün çorap.

Yün çorap çoğu insan tarafından oldukça sıcak ve kaşıntılı olabileceğini düşünmektedir. Ancak bu düşünce artık doğru olmaktan çıktı. Yün yüksek nem çekme kapasitesine sahip olan doğal bir elyaftır. Böylece yun corapların içerisinde ayaklar kuru ve rahat ederler. Yün elyafı oldukça fazla fonksiyonal yapıya sahiptir. Bu fonksiyonel gruplar sayesinde yün gümüşle  oldukça güçlü bir bağ oluşturur. Böylece elde edilen gümüş yün çoraplar hem ayağı rahat tutar hem de koku ve mantar oluşumunu engeller.

Yün ve gümüş doğal termal özellik göstermektedir. Doliche gümüş yün çoraplar oldukça güçlü termal özellik gösterirler. Bu ne demek. Kışın ayaklarınız üşümeyecek.

Dünyada bir çok farklı koyun türü bulunmaktadır. Bu koyun türlerinden bazıları et için yetiştirilirken, bazı türleride yün için yetiştirilmektedir. Bir koyun ırkı vardır ki  yünü yumuşaktır ve kaba değildir. Bu yün yumuşak ve komforludur. Ayağı sıcak tutma yeteneğini varken, derideki nemi bünyesine alarak uzaklaştırır. Böylece ayaklar üşümez ve rahat olur. İşte bu özelliklere sahip olan koyun cinsi bilindiği gibi merinos dur.

Türkiyede ilk defa yünle gümüş birleştirilerek ayak kokusu ve mantar yapmayan çorap geliştirilmiştir. Yün yapısı gereği ayak sağlığı için vazgeçilmezdir. Yün çorap, gerek nem çekme kapasitesi gerekse ısı tutma kapasitesi ile ayak konforu için aranılan en önemli çorap çeşididir.Gümüşün antimikrobiyal özelliği bilinmektedir. Ayak cildinde oluşan bakteri (kötü kokuların kaynağı) ve mantar (ayak mantarına neden olanlar) türlerine karşı en etkili antimikrobiyal ajanlardandır. Gümüş yün çorap satın almak için bir çok neden bulunmaktadır. Doliche Tekstil Argesi tarafından geliştirilen  gümüş yün çoraplar;

-Ayak kokusunu giderir

-Ayak mantarını, kaşıntıyı, pişikleri giderir.

-Ayağı iki defa sıcak tutar. Ayrıca gümüşün yansıtırlık özelliğinden dolayı yün çorabın ısı kapsitesini artırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir