Silver Çorap

Silver Çorap

Günümüzde oldukça meşhur olmaya başlayan silver çoraplarının türkçe karşılığı gümüş çoraplardır. Silverin yani gümüşün belirli yöntemlerle tekstille birleştirilmesinden elde edilmiştir.

Silver çorap ne işe yarar.? Bu sorunun cevabı silverın yapısında saklıdır. Silver çok güçlü ve etkin antimikrobiyal ajanlardandır. Dünyada bir çok bilimsel kuruluş silver ve bileşikleri ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarda kanser ilaçları , güçlü antibiyotikler, AIDS ilaçları gibi bir çok hayati hastalıkların çözümü için çareler üretilmektedir.

Silver çorapları ayak sağlığı için bir çok avantaj sunmaktadır. Ayak kokusunu giderir, ayak mantarlarını elimine eder. Ayak kaşıntısına ve pişiklere iyi gelir. Ayakta oluşan harereti alarak klimatik özellik gösterir.

Silver çorapları artık Türkiyede üretilmekte. Türkiyenin ilk ve tek antimikrobiyal tekstil patentli  silver çorabı olan doliche silver -gümüş -çorap hakkında detaylı bilgi almak için doliche tekstil sitesini ziyaret edebilirsiniz.

“Silver Çorap” üzerine bir düşünce

  1. Great blog! I really love how it’s easy on my eyes as well as the imoronatifn are well written. I am wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your rss feed which ought to do the trick! Have a nice day!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir